Ayvalık Gezilecek Yerler
Ayvalık

Ayvalık masmavi denizi, Adalar Milli parkı, Cunda Adası, Sarımsaklı Plajı, Aşıklar Tepesi, Şeytan Sofrası, Tarihi cami ve kiliseleri ile unutulmayacak bir tatil sunuyor.
Nüfus : 71063
Rakım : 10
Bir bakışta

Ayvalık, Balıkesir'in İzmir sınırındaki ilçesidir. Tertemiz denizi ve plajlarıyla, yeşilliklerle donanmış kıyılarıyla, büyük bir tarihi ve arkeolojik mirası bünyesinde barındıran bir tatil merkezidir.

 

Antik çağlarda "Kidonia" adı ile anılan Ayvalık, Misya, Hitit, Frig, Lidya, Roma ve Yunan uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. XV. yy’dan itibaren de Türk egemenliğine girmiştir.

 

Ayvalık, uzun bir kıyı şeridine sahiptir. Lodos ve poyraz rüzgarlarının etkisi altındaki ilçenin kendine has bir iklimi vardır.

Mevsim Ortalaması

Yaz

İdeal Ziyaret Zamanı

Yaz
3

İdeal Gezi Süresi

3

Gezi Planı Sayısı

Gezi Planları

Gezi planları, Gezi planı, Çalışma ve seyahat gezi planı, Gezi planı oluşturma, Gezi planı rota belirleme, Çalışma ve seyahat gezi planı tavsiyeleri Nomato'da... Gezi planları, seyahat deneyimlerimizi şekillendiren temel unsurlardan biridir. Hem iş seyahatlerinde hem de tatillerde mükemmel bir gezi planı oluşturmak için adımları takip etmek oldukça önemlidir.

Konaklama

Konaklama, konaklama yerleri, konaklama türleri, konaklama fiyatları hakkında bilgileri sizler için hazırladık. Konaklama, seyahat deneyiminin önemli bir parçasıdır ve seyahat edenlerin bütçe, konfor ve ihtiyaçlarına göre farklı türlerde olabilir. Konaklama, Ayvalık Konaklayacağınız Yere Giderken Almanız Gerekenler, konaklama türleri, konaklama fiyatları ve konaklama yerleri hakkında bilinmesi gerekenler ve konaklama hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!

Nerede Yenir

Ne yenir, yemek nerede yenir, nerede yemek yenir, nerede ne yenir, yemek mekanları listesini sizler için hazırladık. Nerede Ne Yenir, Nerede Yemek Yenir, Yemek Yenilecek Yer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Romantik Yemek Nerede Yenir, Akşam Yemeği Nerede Yenir Hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!

Yapılacak Aktiviteler

Yapılacak aktiviteler, yapılacak eğlenceli aktiviteler, yapılacak şeyler, hafta sonu yapılacak aktiviteler, kışın yapılacak aktiviteler, yazın yapılacak aktiviteler, akşam yapılacak aktiviteler, yapılacak sosyal aktiviteler listesini sizler için hazırladık. Seyahatiniz sırasında keyif alabileceğiniz ve unutulmaz deneyimler yaşayabileceğiniz önemli bir bileşen, yapılacak aktivitelerdir. Yapılacak Aktiviteler, Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler, Arkadaşlarla Yapılacak Aktiviteler, Evde Yapılacak Aktiviteler, Dışarda Yapılacak Aktiviteler, Haftasonu Yapılacak Aktiviteler, Kışın Yapılacak Aktiviteler, Yazın Yapılacak Aktiviteler, Yılbaşında Yapılacak Aktiviteler, Kendini Geliştirmek İçin Yapılacak Aktiviteler, Boş Zamanda Yapılacak Aktiviteler hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!