Sıkça Sorulan Sorular

+ Neden Nomatto?

Nomatto’da seyahatlerinizi unutulmaz kılmak; sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun olarak özelleştirilebilmek adına araştıran, gezen, çoğu zaman yiyen ama çalışmaktan hiç usanmayan bir ekibimiz var. Nomatto kendi deneyimlerini sizlerle paylaşarak gittiğiniz yer neresi olursa olsun, oradan güzel anılarla dönmenizi amaçlayan tamamen ücretsiz ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bu yüzden çok çalışarak hak ettiğinizden şüphe duymadığımız tatil günlerinizi “erken rezervasyonlar, turlar ve size özel fiyatlarla” geçirmenizi tavsiye etmek yerine “biz olsak ne yapardık, nerede kalırdık, ne yerdik?” ve en önemlisi “neden öyle yaptık?” sorularından yola çıktık ve seyahat deneyimimizi diğerlerinden farklı kıldığına inandığımız ne varsa bir araya getirmeye çalıştık.

 

+ İçeriklerinizi neye göre belirliyorsunuz? Reklam alıyor musunuz?

Nomatto’da iyi deneyimlerin ve güzel hatıraların fiyat etiketlerinden ve seyahatiniz sonrası cebinizde kalan miktardan çok daha önemli olduğuna inanıyoruz ve bu anlayışla, olabildiğince kendi gidip gezdiğimiz, kaldığımız, karnımızı doyurduğumuz ve dostlarımıza da tavsiye etmekten çekinmeyeceğimiz duraklara yer vermeye çalışıyoruz. İzin verildiği müddetçe işletmelerin fiyat politikalarını paylaşmaktan ya da bu konu hakkında bilgi edinebileceğiniz iletişim kanallarıyla sizleri buluşturmaktan geri kalmamakla birlikte hiçbir yemeğin lezzetini veya misafiri olduğumuz konaklamanın rahatlığını fiyatına göre değerlendirmiyoruz. Bu yüzden de sizlere sunduğumuz içerikler ve önerilerde ana kriterimizi reklam gelirleri değil bizim ve dostlarımızın memnuniyet oranını oluşturuyor.

 

+ Nomatto'nun işletmeme ne gibi bir faydası var?

Nomatto gideceği yerleri bir turist olarak değil, oranın yerlisi gibi deneyimlemek isteyen insanlarla; misafir ya da konuklarına salt müşteri anlayışıyla yaklaşmayan işletmeleri buluşturmayı amaçlıyor. Samimiyetine ve işini iyi yaptığına inandığımız her türden işletmenin daha çok insana ve daha çok insanın da yanından memnun ayrılacakları işletmelere ulaşmasını sağlamak dışında bir amacımız ya da beklentimiz bulunmuyor. İşletmeniz seyahat planı önerilerimizde yer alıyorsa zaten bizim ve bizi takip eden dostlarımızın gönlünü kazanmışsınız demektir. Yine de gözden kaçırdığımızı veya sizi atladığımızı düşünüyorsanız bizimle her zaman için iletişime geçebilirsiniz.

 

+ Nomatto'ya nasıl katkı sunabilirim?

Editoryal içeriklerimize ek olarak yerel gezginlerin, rehberlerin, kullanıcıların yorum ve tavsiyelerine yer vermeyi amaçladığımız bir platform üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Bulunduğunuz bölge “benden sorulur” diyorsanız ya da bu zamana kadar sır gibi sakladığınız, sadece çok yakınlarınızı götürdüğünüz o kafenin yaptığı muhteşem cheesecake’leri artık daha fazla insanla paylaşmanın vakti geldiğine inanıyorsanız, beklemede kalın!