Datça Gezilecek Yerler
Datça

🌎 Gezeceğin Yeri Seç 📅 Planını Yap 🤩 Keyfine Bak! 👇🏼 👇🏼 👇🏼 Gezi Planlarımızı🏖 Listerimizi İncele👀 Kendi Rotanı Oluştur📌
Nüfus : 22261
Rakım : 15
Bir bakışta

Strabon’un hakkında “Tanrı çok sevdiği kullarını uzun ömürlü olsun diye Knidos’a (Datça) gönderir.“ dediği tipik Akdeniz İklimine sahip Datça Türkiye’nin en zengin oksijen değerine sahip bölgedir. En kolay Bodrum’dan feribotla ulaşılan, 52 koy ve büke, 7 mavi bayraklı plaja sahip olan Datça’nın antik ismi Knidos’tur. Gökova ve Hisarönü Körfezleri arasında Akdeniz ve Ege arasında doğu-batı yönünde yer alan yarımadada yılın 300 günü güneşli geçiyor. Merkezi üç mahalleden oluşan Datça’nın, Reşadiye ve Eski Datça Mahallelerinde daracık sokaklar, beyaz badanalı taş evler, badem ağaçları ve süslü sevimli avlular ile geçmişin yaşam tarzı yansıtılıyor. Akdeniz ve Ege Denizlerinin birleştiği noktaya dantel gibi serilen yarımada Datça, sularının yarımada sahillerinde girintili çıkıntılı oluşturduğu 235 km’lik kıyı şeridi ve 52 koyuyla, yeşilin her tonuna sahip doğasıyla, 4000 yıl öncesine dayanan tarihinin izleriyle misafirlerini ağırlamayı bekliyor. Genellikle butik otel tarzında konaklama imkanlarının olduğu Datça’da çoğunlukla küçük ama lezzetleri boyunu aşmış restoranlar bulunuyor.

Mevsim Ortalaması

Yaz ayları

İdeal Ziyaret Zamanı

Yaz ayları
2

İdeal Gezi Süresi

2

Gezi Planı Sayısı

Gezi Planları

Gezi planları, Gezi planı, Çalışma ve seyahat gezi planı, Gezi planı oluşturma, Gezi planı rota belirleme, Çalışma ve seyahat gezi planı tavsiyeleri Nomato'da... Gezi planları, seyahat deneyimlerimizi şekillendiren temel unsurlardan biridir. Hem iş seyahatlerinde hem de tatillerde mükemmel bir gezi planı oluşturmak için adımları takip etmek oldukça önemlidir.

Konaklama

Konaklama, konaklama yerleri, konaklama türleri, konaklama fiyatları hakkında bilgileri sizler için hazırladık. Konaklama, seyahat deneyiminin önemli bir parçasıdır ve seyahat edenlerin bütçe, konfor ve ihtiyaçlarına göre farklı türlerde olabilir. Konaklama, Datça Konaklayacağınız Yere Giderken Almanız Gerekenler, konaklama türleri, konaklama fiyatları ve konaklama yerleri hakkında bilinmesi gerekenler ve konaklama hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!

Nerede Yenir

Ne yenir, yemek nerede yenir, nerede yemek yenir, nerede ne yenir, yemek mekanları listesini sizler için hazırladık. Nerede Ne Yenir, Nerede Yemek Yenir, Yemek Yenilecek Yer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Romantik Yemek Nerede Yenir, Akşam Yemeği Nerede Yenir Hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!

Yapılacak Aktiviteler

Yapılacak aktiviteler, yapılacak eğlenceli aktiviteler, yapılacak şeyler, hafta sonu yapılacak aktiviteler, kışın yapılacak aktiviteler, yazın yapılacak aktiviteler, akşam yapılacak aktiviteler, yapılacak sosyal aktiviteler listesini sizler için hazırladık. Seyahatiniz sırasında keyif alabileceğiniz ve unutulmaz deneyimler yaşayabileceğiniz önemli bir bileşen, yapılacak aktivitelerdir. Yapılacak Aktiviteler, Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler, Arkadaşlarla Yapılacak Aktiviteler, Evde Yapılacak Aktiviteler, Dışarda Yapılacak Aktiviteler, Haftasonu Yapılacak Aktiviteler, Kışın Yapılacak Aktiviteler, Yazın Yapılacak Aktiviteler, Yılbaşında Yapılacak Aktiviteler, Kendini Geliştirmek İçin Yapılacak Aktiviteler, Boş Zamanda Yapılacak Aktiviteler hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!