Balıkesir Gezilecek Yerler
Balıkesir

İki denize birden kıyısı olan 6 ilimizden biri olan Balıkesir; mavi bayraklı plajları, eşsiz koyları, irili ufaklı adaları, şifalı termal tesisleri, oksijen bakımından dünyanın en zengin 2. yeri olan Kaz Dağları, taşıdığı tarihi ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.
Nüfus : 1228620
Rakım : 145
Bir bakışta

Balıkesir Türkiye'nin en kalabalık 17. Şehri olmakla beraber, iki denize birden kıyısı olan 6 şehrimizden biridir. Marmara Denizi'nin güneyinde yer alan Balıkesir'in doğusunda Bursa, güneydoğusunda Kütahya, güneyinde İzmir ve Manisa, Ayvalık ilçesi ile ise Yunanistan'a komşudur.

2019 yılı verilerine göre nüfusu 1228620 'dır.

Balıkesir milattan önce 8000 yıllarına dayanan geçmişi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. ev sahipliği yaptığı medeniyetler arasında Lidyalılar, Troya, Hititler, Roma İmparatorluğu, Bizanslılar, Anadolu Selçuklu Devleti, Karesioğulları Beyliği, Osmanlı İmparatorluğu bulunmaktadır. Kurtuluş Savaşı'nda ise Kuva-i Milliye'nin önemli bir Merkezi olmuştur.

Antik çağdaki adı 'Misya', Hititlerdeki adı 'Assuva' olan Balıkesir'in, Türklerin eline geçmesi ile adı Karesi olmuştur. Daha sonra ise Balıkesir adını almıştır.

Bu kadar medeniyete ev sahipliği yapan bu şehir, elbette ki tarih turizmi açısından geniş bir yelpaze sunmaktadır. Tarihinin yanı sıra el değmemiş bir doğaya sahip olan Balıkesir, oksijeni ile bol Kaz Dağları, mavi bayraklı sahilleri, birbirinden güzel adaları, coğrafik yapısından kaynaklanan termal tesisleri ile hem doğa hem de sağlık turizmi açısından önemli bir merkezdir.

Böyle bir şehrimizde anlayacağınız üzere yöresel lezzetler de çoktur. Ayriyeten halısı ve Kolonyası ile ünlü bu şehir misafirperverliği ile ön plana çıkmaktadır.

Mevsim Ortalaması

Yaz Ayları

İdeal Ziyaret Zamanı

Yaz Ayları
3

İdeal Gezi Süresi

3

Gezi Planı Sayısı

Gezi Planları

Gezi planları, Gezi planı, Çalışma ve seyahat gezi planı, Gezi planı oluşturma, Gezi planı rota belirleme, Çalışma ve seyahat gezi planı tavsiyeleri Nomato'da... Gezi planları, seyahat deneyimlerimizi şekillendiren temel unsurlardan biridir. Hem iş seyahatlerinde hem de tatillerde mükemmel bir gezi planı oluşturmak için adımları takip etmek oldukça önemlidir.
incele
Gezi Planına Ekle

Konaklama

Konaklama, konaklama yerleri, konaklama türleri, konaklama fiyatları hakkında bilgileri sizler için hazırladık. Konaklama, seyahat deneyiminin önemli bir parçasıdır ve seyahat edenlerin bütçe, konfor ve ihtiyaçlarına göre farklı türlerde olabilir. Konaklama, Balıkesir Konaklayacağınız Yere Giderken Almanız Gerekenler, konaklama türleri, konaklama fiyatları ve konaklama yerleri hakkında bilinmesi gerekenler ve konaklama hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!
incele
Gezi Planına Ekle

Nerede Yenir

Ne yenir, yemek nerede yenir, nerede yemek yenir, nerede ne yenir, yemek mekanları listesini sizler için hazırladık. Nerede Ne Yenir, Nerede Yemek Yenir, Yemek Yenilecek Yer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Romantik Yemek Nerede Yenir, Akşam Yemeği Nerede Yenir Hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!
incele
Gezi Planına Ekle

Yapılacak Aktiviteler

Yapılacak aktiviteler, yapılacak eğlenceli aktiviteler, yapılacak şeyler, hafta sonu yapılacak aktiviteler, kışın yapılacak aktiviteler, yazın yapılacak aktiviteler, akşam yapılacak aktiviteler, yapılacak sosyal aktiviteler listesini sizler için hazırladık. Seyahatiniz sırasında keyif alabileceğiniz ve unutulmaz deneyimler yaşayabileceğiniz önemli bir bileşen, yapılacak aktivitelerdir. Yapılacak Aktiviteler, Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler, Arkadaşlarla Yapılacak Aktiviteler, Evde Yapılacak Aktiviteler, Dışarda Yapılacak Aktiviteler, Haftasonu Yapılacak Aktiviteler, Kışın Yapılacak Aktiviteler, Yazın Yapılacak Aktiviteler, Yılbaşında Yapılacak Aktiviteler, Kendini Geliştirmek İçin Yapılacak Aktiviteler, Boş Zamanda Yapılacak Aktiviteler hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!
incele
Gezi Planına Ekle