Mardin Gezilecek Yerler
Mardin

Türkiye'nin güneydoğusunda bir milyona yaklaşan nüfusuyla "Taş'ın Başkenti" olarak bilinen Mardin; binlerce yıllık tarihi, dile gelen taşları ile farklı dini ve etnik grupların bir arada yaşadığı bir hoşgörü şehridir.
Nüfus : 838778
Rakım : 1083
Bir bakışta

Mardin ili Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük illerindendir. Güneyinde Suriye ile sınırı olan ilin, batısında Şanlıurfa, kuzeyinde Diyarbakır ve Batman, Siirt ve doğusunda Şırnak vardır.

Eski kaynaklarda adı "Maridin, Marede ve Marde" olarak geçmektedir.

 

Mardin ilinde yapılan bazı kazılarda ortaya çıkarılan taşlar, Paleolitik Çağ'a tarihlenmiştir.

Eldeki kaynaklara göre M.Ö. XX.yüzyılda Asurların egemenliği altındaki şehir daha sonra Hitit ve Urartu egemenliğine girmiştir. Mezopotamya'nın içinde bulunan il birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

Üzerinde yaşamış uygarlıkların kültürünü sokaklarına kaydetmiş olan il, farklılıkların bir eksiklik değil, bir zenginlik olduğunun kanıtlarındandır.

Hiçbir şehirde göremeyeceğiniz kendine özgü bir şehirleşme kültürü vardır. Kültürel zıtlıklar kadar doğal zıtlıkların en güzel birleşimlerinin görüldüğü şehir gezi anlayışınıza farklı bir aroma katacak.

Mevsim Ortalaması

Bahar Ayları

İdeal Ziyaret Zamanı

Bahar Ayları
4

İdeal Gezi Süresi

4

Gezi Planı Sayısı

Gezi Planları

Gezi planları, Gezi planı, Çalışma ve seyahat gezi planı, Gezi planı oluşturma, Gezi planı rota belirleme, Çalışma ve seyahat gezi planı tavsiyeleri Nomato'da... Gezi planları, seyahat deneyimlerimizi şekillendiren temel unsurlardan biridir. Hem iş seyahatlerinde hem de tatillerde mükemmel bir gezi planı oluşturmak için adımları takip etmek oldukça önemlidir.

Konaklama

Konaklama, konaklama yerleri, konaklama türleri, konaklama fiyatları hakkında bilgileri sizler için hazırladık. Konaklama, seyahat deneyiminin önemli bir parçasıdır ve seyahat edenlerin bütçe, konfor ve ihtiyaçlarına göre farklı türlerde olabilir. Konaklama, Mardin Konaklayacağınız Yere Giderken Almanız Gerekenler, konaklama türleri, konaklama fiyatları ve konaklama yerleri hakkında bilinmesi gerekenler ve konaklama hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!

Nerede Yenir

Ne yenir, yemek nerede yenir, nerede yemek yenir, nerede ne yenir, yemek mekanları listesini sizler için hazırladık. Nerede Ne Yenir, Nerede Yemek Yenir, Yemek Yenilecek Yer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Romantik Yemek Nerede Yenir, Akşam Yemeği Nerede Yenir Hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!
incele
Gezi Planına Ekle
incele
Gezi Planına Ekle

Yapılacak Aktiviteler

Yapılacak aktiviteler, yapılacak eğlenceli aktiviteler, yapılacak şeyler, hafta sonu yapılacak aktiviteler, kışın yapılacak aktiviteler, yazın yapılacak aktiviteler, akşam yapılacak aktiviteler, yapılacak sosyal aktiviteler listesini sizler için hazırladık. Seyahatiniz sırasında keyif alabileceğiniz ve unutulmaz deneyimler yaşayabileceğiniz önemli bir bileşen, yapılacak aktivitelerdir. Yapılacak Aktiviteler, Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler, Arkadaşlarla Yapılacak Aktiviteler, Evde Yapılacak Aktiviteler, Dışarda Yapılacak Aktiviteler, Haftasonu Yapılacak Aktiviteler, Kışın Yapılacak Aktiviteler, Yazın Yapılacak Aktiviteler, Yılbaşında Yapılacak Aktiviteler, Kendini Geliştirmek İçin Yapılacak Aktiviteler, Boş Zamanda Yapılacak Aktiviteler hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!