Nevşehir Gezilecek Yerler
Nevşehir

Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği; İç Anadolu'nun coğrafi yapısıyla masalları, tarihiyle efsaneleri aratmayan ili Nevşehir'i mutlaka görmelisiniz. Nevşehir'de gezerken, "Yıldız Savaşları" filminin setinde olduğunuzu hissedeceksiniz.
Nüfus : 282337
Rakım : 1224
Bir bakışta

Nevşehir, M.Ö. 7000 yıllarında Kapadokya (Güzel Atlar Ülkesi) bölgesinde kurulmuştur. Kapadokya'ya sırası ile Hititler, Frigler, Asurlar, Persler, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlılar egemen olmuşlardır.

 

    Kapadokya Bölgesi Romalıların baskısı nedeniyle M.S. 300'lerden itibaren Hristiyanlığın önemli merkezlerinden biri olmuştur. Buradaki birçok mağara kilise bu zamandan kalmadır. 11. ve 12. yüzyıllarda Selçukluların hakimiyetine girmiştir.

 

    1071 Malazgirt Savaşından sonra bölgede Türk yerleşimleri artmaya başlayınca bölge ‘Muşkara’ adı ile anılmıştır. İlin adı 1725 tarihinde Nevşehir olarak değiştirilmiştir.

Mevsim Ortalaması

Yaz ve Bahar Ayları

İdeal Ziyaret Zamanı

Yaz ve Bahar Ayları
3

İdeal Gezi Süresi

3

Gezi Planı Sayısı

Gezi Planları

Gezi planları, Gezi planı, Çalışma ve seyahat gezi planı, Gezi planı oluşturma, Gezi planı rota belirleme, Çalışma ve seyahat gezi planı tavsiyeleri Nomato'da... Gezi planları, seyahat deneyimlerimizi şekillendiren temel unsurlardan biridir. Hem iş seyahatlerinde hem de tatillerde mükemmel bir gezi planı oluşturmak için adımları takip etmek oldukça önemlidir.

Konaklama

Konaklama, konaklama yerleri, konaklama türleri, konaklama fiyatları hakkında bilgileri sizler için hazırladık. Konaklama, seyahat deneyiminin önemli bir parçasıdır ve seyahat edenlerin bütçe, konfor ve ihtiyaçlarına göre farklı türlerde olabilir. Konaklama, Nevşehir Konaklayacağınız Yere Giderken Almanız Gerekenler, konaklama türleri, konaklama fiyatları ve konaklama yerleri hakkında bilinmesi gerekenler ve konaklama hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!
incele
Gezi Planına Ekle
incele
Gezi Planına Ekle

Nerede Yenir

Ne yenir, yemek nerede yenir, nerede yemek yenir, nerede ne yenir, yemek mekanları listesini sizler için hazırladık. Nerede Ne Yenir, Nerede Yemek Yenir, Yemek Yenilecek Yer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Romantik Yemek Nerede Yenir, Akşam Yemeği Nerede Yenir Hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!
incele
Gezi Planına Ekle

Yapılacak Aktiviteler

Yapılacak aktiviteler, yapılacak eğlenceli aktiviteler, yapılacak şeyler, hafta sonu yapılacak aktiviteler, kışın yapılacak aktiviteler, yazın yapılacak aktiviteler, akşam yapılacak aktiviteler, yapılacak sosyal aktiviteler listesini sizler için hazırladık. Seyahatiniz sırasında keyif alabileceğiniz ve unutulmaz deneyimler yaşayabileceğiniz önemli bir bileşen, yapılacak aktivitelerdir. Yapılacak Aktiviteler, Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler, Arkadaşlarla Yapılacak Aktiviteler, Evde Yapılacak Aktiviteler, Dışarda Yapılacak Aktiviteler, Haftasonu Yapılacak Aktiviteler, Kışın Yapılacak Aktiviteler, Yazın Yapılacak Aktiviteler, Yılbaşında Yapılacak Aktiviteler, Kendini Geliştirmek İçin Yapılacak Aktiviteler, Boş Zamanda Yapılacak Aktiviteler hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!
incele
Gezi Planına Ekle
incele
Gezi Planına Ekle