Bolu Gezilecek Yerler
Bolu

Akşemsettin’in, Köroğlu’nun memleketi Bolu, ülkemizin kuzeybatısında yer alan nadide bir ildir. İstanbul’a 2 saat Ankara’ya ise 1,5 saat mesafede olması nedeniyle alternatif bir tatil ve dinlenme yeridir. Türkiye karayolu ulaşımının ana arteri olarak kabul gören İstanbul Anadolu otobanının üzerindedir.
Nüfus : 311810
Rakım : 726
Bir bakışta

Akşemsettin’in, Köroğlu’nun memleketi Bolu, ülkemizin kuzeybatısında yer alan nadide bir ildir. İstanbul’a 2 saat Ankara’ya ise 1,5 saat mesafede olması nedeniyle alternatif bir tatil ve dinlenme yeridir. Türkiye karayolu ulaşımının ana arteri olarak kabul gören İstanbul Anadolu otobanının üzerindedir.

Bitinya, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı gibi tarihte birçok kadim uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Geç antikçağdan bu yana önemli bir geçiş güzergahı ve şehir olarak kayda geçmiştir. Bu sebepler dolayısıyla Bolu tarihi ve turistik yerler bakımından oldukça önemlidir.

Bolu dört mevsim mükemmel bir güzelliğe sahiptir. Tertemiz havası, yemyeşil doğası, masmavi gökyüzü ile aklınızı başınızdan alacaktır. 

Güler yüzlü esnafı, sıcakkanlı sakinleri, tarihi dokusu, çarşı ve pazarlarıyla Bolu merkezde gezilecek yerler bulunmaktadır. Şehir, misafirlerini Anadolu kültürünün sıcaklığı ile ağırlamaktadır. Kent merkezinin eteklerinde kurulduğu dağ ise büyük halk kahramanı Köroğlu’nun mesken tuttuğu yerlerdir.

Bolu'da kışın gezilecek yerler de vardır. Kış turizminde önemli bir yeri olan Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu merkezine sadece yarım saat uzaklıktadır. Her türlü kış spor yapılabileceği Kartalkaya, size birbirinden güzel konaklama imkanları sunacaktır. Yine Bolu çevresinde gezilecek yerlerden olan yarım saat uzaklıktaki Abant Gölü çevresinde faytonla gezebilir, yürüyüş yapabilir, balık tutabilir, ata binebilir ve göl kıyısındaki bungalov evlerde rahatlayabilirsiniz.

Kültür, sağlık ve spor turizminin yanı sıra kongre turizmi için de ideal bir şehir olan Bolu toplantı ve kongreleriniz için son derece elverişli koşullar sağlar. Tatil tadında kongre ve toplantılarınız için Bolu’yu tercih edebilirsiniz. 

Bolu'da ne/neler yapılır; Bolu'da nereye gidilir diyenler için; Bolu'da yapılacak şeyler de bulunmaktadır. Özellikle kamp severler için Bolu gezi rotası olarak ayarlanabilir. Boluda gezilecek en güzel yerler arasında bulunan Yedigöller ve Gölcük’te kamp yapabilirsiniz. Ayrıca bu yerler Bolu'da sonbahar gezilecek yerleri arasında bulunur. Buralarda dağ bisikleti ile gezi yapabilir ve maceracı ruhunuzu ortaya çıkartabilirsiniz. Son yıllarda başlayan yamaç paraşütüyle adrenalinin doruklarına varabilirsiniz.

Avrupa’nın sayılı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri arasında yer alan Bolu, deneyimli personelleri, son teknoloji ekipmanlarıyla ve insan odaklı sağlık hizmeti anlayışıyla şifa dağıtıyor. Birçok kaplıcanın da yer aldığı Bolu, şifalı sularıyla aranan bir alternatif tıp merkezidir. Ayrıca Bolu tarihi hamam bakımından da zengindir. Türkiye ve Avrupa’nın birçok spor kulübü burada kamp yapmaktadır.

Geleneksel el sanatlarının yaygın olduğu Bolu’nun çarşılarında ve ilçe dükkanlarında kendine özgü işlemelerle yapılmış ürünleri bulabilirsiniz. Gerede ilçesinde bakırcılık, dericilik ve kalaycılık yöresel meslekler haline gelmiştir. Burada çeşitli bakır, kalay ürünleri ve her türlü deri malzemeyi bulabilirsiniz.

Sitemizdeki duraklarımız ve Bolu gezi rotalarımız bu şehri ziyaretinizde sanal bir Bolu gezi rehberi olarak sizlerle yer alacaktır.

Mevsim Ortalaması

Yaz

İdeal Ziyaret Zamanı

Yaz
3

İdeal Gezi Süresi

3

Gezi Planı Sayısı

Gezi Planları

Gezi planları, Gezi planı, Çalışma ve seyahat gezi planı, Gezi planı oluşturma, Gezi planı rota belirleme, Çalışma ve seyahat gezi planı tavsiyeleri Nomato'da... Gezi planları, seyahat deneyimlerimizi şekillendiren temel unsurlardan biridir. Hem iş seyahatlerinde hem de tatillerde mükemmel bir gezi planı oluşturmak için adımları takip etmek oldukça önemlidir.

Konaklama

Konaklama, konaklama yerleri, konaklama türleri, konaklama fiyatları hakkında bilgileri sizler için hazırladık. Konaklama, seyahat deneyiminin önemli bir parçasıdır ve seyahat edenlerin bütçe, konfor ve ihtiyaçlarına göre farklı türlerde olabilir. Konaklama, Bolu Konaklayacağınız Yere Giderken Almanız Gerekenler, konaklama türleri, konaklama fiyatları ve konaklama yerleri hakkında bilinmesi gerekenler ve konaklama hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!

Nerede Yenir

Ne yenir, yemek nerede yenir, nerede yemek yenir, nerede ne yenir, yemek mekanları listesini sizler için hazırladık. Nerede Ne Yenir, Nerede Yemek Yenir, Yemek Yenilecek Yer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Romantik Yemek Nerede Yenir, Akşam Yemeği Nerede Yenir Hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!

Yapılacak Aktiviteler

Yapılacak aktiviteler, yapılacak eğlenceli aktiviteler, yapılacak şeyler, hafta sonu yapılacak aktiviteler, kışın yapılacak aktiviteler, yazın yapılacak aktiviteler, akşam yapılacak aktiviteler, yapılacak sosyal aktiviteler listesini sizler için hazırladık. Seyahatiniz sırasında keyif alabileceğiniz ve unutulmaz deneyimler yaşayabileceğiniz önemli bir bileşen, yapılacak aktivitelerdir. Yapılacak Aktiviteler, Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler, Arkadaşlarla Yapılacak Aktiviteler, Evde Yapılacak Aktiviteler, Dışarda Yapılacak Aktiviteler, Haftasonu Yapılacak Aktiviteler, Kışın Yapılacak Aktiviteler, Yazın Yapılacak Aktiviteler, Yılbaşında Yapılacak Aktiviteler, Kendini Geliştirmek İçin Yapılacak Aktiviteler, Boş Zamanda Yapılacak Aktiviteler hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!