Muğla Gezilecek Yerler
Muğla

Muğla, Türkiye'nin güneybatısında Ege Bölgesi’nin güneyinde topraklarının bir kısmı Akdeniz Bölgesi'nde olan Türkiye'nin en kalabalık 24. şehridir. Marmaris, Milas, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Bodrum gibi turistik ilçeleri ile ünlü bir yerleşim yeridir.
Nüfus : 1000773
Rakım : 660
Bir bakışta

Türkiye'nin güneybatısındaki il merkezi, Asar Dağı eteklerinde kurulmuştur. Yörenin kendine ait bir mimarisi vardır. Her biri turizm merkezi olan ilçeleri ile tam bir turizm cennetidir.

Bölgeye yerleşim milattan önce 3 binlerde başlamıştır. Perslerden Makedonlara, Seleukoslardan Rodos krallığına, Romalılardan Bizanslılara birçok uygarlığın egemenliğine girmiştir.1261 yılından itibaren Türklerin eline geçen Muğla, Yıldırım Beyazıt zamanında Osmanlıların egemenliğine geçmiş ve Sancak yapılarak Anadolu eyaletine bağlanmıştır.

Ülkemizde tatil denince akla gelen Muğla, deniz turizmi ile ün yapmış ilçelerine ulaşmak için içinden geçilen bir merkezdir. Osmanlı Devleti'ne Sancaklık yapmış olan şehir sadece deniz turizmi değil, tarihi ve doğal güzelliği ile de göz almaktadır.

 

Mevsim Ortalaması

Yaz ve Bahar Ayları

İdeal Ziyaret Zamanı

Yaz ve Bahar Ayları
3

İdeal Gezi Süresi

3

Gezi Planı Sayısı

Gezi Planları

Gezi planları, Gezi planı, Çalışma ve seyahat gezi planı, Gezi planı oluşturma, Gezi planı rota belirleme, Çalışma ve seyahat gezi planı tavsiyeleri Nomato'da... Gezi planları, seyahat deneyimlerimizi şekillendiren temel unsurlardan biridir. Hem iş seyahatlerinde hem de tatillerde mükemmel bir gezi planı oluşturmak için adımları takip etmek oldukça önemlidir.

Konaklama

Konaklama, konaklama yerleri, konaklama türleri, konaklama fiyatları hakkında bilgileri sizler için hazırladık. Konaklama, seyahat deneyiminin önemli bir parçasıdır ve seyahat edenlerin bütçe, konfor ve ihtiyaçlarına göre farklı türlerde olabilir. Konaklama, Muğla Konaklayacağınız Yere Giderken Almanız Gerekenler, konaklama türleri, konaklama fiyatları ve konaklama yerleri hakkında bilinmesi gerekenler ve konaklama hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!

Nerede Yenir

Ne yenir, yemek nerede yenir, nerede yemek yenir, nerede ne yenir, yemek mekanları listesini sizler için hazırladık. Nerede Ne Yenir, Nerede Yemek Yenir, Yemek Yenilecek Yer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Romantik Yemek Nerede Yenir, Akşam Yemeği Nerede Yenir Hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!
incele
Gezi Planına Ekle
incele
Gezi Planına Ekle

Yapılacak Aktiviteler

Yapılacak aktiviteler, yapılacak eğlenceli aktiviteler, yapılacak şeyler, hafta sonu yapılacak aktiviteler, kışın yapılacak aktiviteler, yazın yapılacak aktiviteler, akşam yapılacak aktiviteler, yapılacak sosyal aktiviteler listesini sizler için hazırladık. Seyahatiniz sırasında keyif alabileceğiniz ve unutulmaz deneyimler yaşayabileceğiniz önemli bir bileşen, yapılacak aktivitelerdir. Yapılacak Aktiviteler, Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler, Arkadaşlarla Yapılacak Aktiviteler, Evde Yapılacak Aktiviteler, Dışarda Yapılacak Aktiviteler, Haftasonu Yapılacak Aktiviteler, Kışın Yapılacak Aktiviteler, Yazın Yapılacak Aktiviteler, Yılbaşında Yapılacak Aktiviteler, Kendini Geliştirmek İçin Yapılacak Aktiviteler, Boş Zamanda Yapılacak Aktiviteler hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!
incele
Gezi Planına Ekle
incele
Gezi Planına Ekle