Eskişehir Gezilecek Yerler
Eskişehir

Eskişehir, eski ve yeninin harmonisinden doğan dinamik ve modern bir şehirdir. İçinden akan Porsuk Çayındaki gondollarıyla Anadolu'nun Venedik'i olan bu şehri görmeniz gerek.
Nüfus : 871187
Rakım : 788
Bir bakışta

Gelişmiş bir şehir yaşamı denilince akla gelen şehir Bilecik, Bolu, Ankara, Konya, Afyon, Kütahya ile komşudur.

Türkiye’nin en uygar ve çağdaş şehirlerinden biri olan Eskişehir kendine münhasır bir şehirdir. Eskişehir’in geçmişi M.Ö.3000 yıllarına dayandığından dolayı Eskişehir adı verilmiştir. Eskişehir tarihi boyunca Hitit, Frigya, Lidya, Pers, Makedonya, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı hakimiyetine girmiştir.

Nüfusunun bir kısmı Balkan ülkelerinden gelen göçmenlerden oluşur.

Eskişehir caddeleri, sokakları ve evleri şehirleşmedeki farkını yansıtıyor. Park alanlarının bakımlı geniş olması şehrin içinde doğa ile baş başa kalma imkânı veriyor. Jeolojik yapısından dolayı termal turizmin gelişmiş olmasının yanı sıra Eskişehir’de rengarenk damlataşları olan mağaraları gezebilirsiniz.

Mevsim Ortalaması

Bahar Ayları

İdeal Ziyaret Zamanı

Bahar Ayları
3

İdeal Gezi Süresi

3

Gezi Planı Sayısı

Gezi Planları

Gezi planları, Gezi planı, Çalışma ve seyahat gezi planı, Gezi planı oluşturma, Gezi planı rota belirleme, Çalışma ve seyahat gezi planı tavsiyeleri Nomato'da... Gezi planları, seyahat deneyimlerimizi şekillendiren temel unsurlardan biridir. Hem iş seyahatlerinde hem de tatillerde mükemmel bir gezi planı oluşturmak için adımları takip etmek oldukça önemlidir.

Konaklama

Konaklama, konaklama yerleri, konaklama türleri, konaklama fiyatları hakkında bilgileri sizler için hazırladık. Konaklama, seyahat deneyiminin önemli bir parçasıdır ve seyahat edenlerin bütçe, konfor ve ihtiyaçlarına göre farklı türlerde olabilir. Konaklama, Eskişehir Konaklayacağınız Yere Giderken Almanız Gerekenler, konaklama türleri, konaklama fiyatları ve konaklama yerleri hakkında bilinmesi gerekenler ve konaklama hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!

Nerede Yenir

Ne yenir, yemek nerede yenir, nerede yemek yenir, nerede ne yenir, yemek mekanları listesini sizler için hazırladık. Nerede Ne Yenir, Nerede Yemek Yenir, Yemek Yenilecek Yer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Romantik Yemek Nerede Yenir, Akşam Yemeği Nerede Yenir Hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!
incele
Gezi Planına Ekle

Yapılacak Aktiviteler

Yapılacak aktiviteler, yapılacak eğlenceli aktiviteler, yapılacak şeyler, hafta sonu yapılacak aktiviteler, kışın yapılacak aktiviteler, yazın yapılacak aktiviteler, akşam yapılacak aktiviteler, yapılacak sosyal aktiviteler listesini sizler için hazırladık. Seyahatiniz sırasında keyif alabileceğiniz ve unutulmaz deneyimler yaşayabileceğiniz önemli bir bileşen, yapılacak aktivitelerdir. Yapılacak Aktiviteler, Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler, Arkadaşlarla Yapılacak Aktiviteler, Evde Yapılacak Aktiviteler, Dışarda Yapılacak Aktiviteler, Haftasonu Yapılacak Aktiviteler, Kışın Yapılacak Aktiviteler, Yazın Yapılacak Aktiviteler, Yılbaşında Yapılacak Aktiviteler, Kendini Geliştirmek İçin Yapılacak Aktiviteler, Boş Zamanda Yapılacak Aktiviteler hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!