Muğla Gezilecek Yerler

Muğla, Türkiye'nin güneybatısında Ege Bölgesi’nin güneyinde topraklarının bir kısmı Akdeniz Bölgesi'nde olan Türkiye'nin en kalabalık 24. şehridir. Marmaris, Milas, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Bodrum gibi turistik ilçeleri ile ünlü bir yerleşim yeridir.
Nüfus: 1000773
Rakım: 660m

Bir Bakışta Muğla

Türkiye'nin güneybatısındaki il merkezi, Asar Dağı eteklerinde kurulmuştur. Yörenin kendine ait bir mimarisi vardır. Her biri turizm merkezi olan ilçeleri ile tam bir turizm cennetidir.

Bölgeye yerleşim milattan önce 3 binlerde başlamıştır. Perslerden Makedonlara, Seleukoslardan Rodos krallığına, Romalılardan Bizanslılara birçok uygarlığın egemenliğine girmiştir.1261 yılından itibaren Türklerin eline geçen Muğla, Yıldırım Beyazıt zamanında Osmanlıların egemenliğine geçmiş ve Sancak yapılarak Anadolu eyaletine bağlanmıştır.

Ülkemizde tatil denince akla gelen Muğla, deniz turizmi ile ün yapmış ilçelerine ulaşmak için içinden geçilen bir merkezdir. Osmanlı Devleti'ne Sancaklık yapmış olan şehir sadece deniz turizmi değil, tarihi ve doğal güzelliği ile de göz almaktadır.

 

Muğla
Daha Fazla

Faydalı Bilgiler

Mevsim Ortalaması

13 °C

İdeal Ziyaret Zamanı

Yaz ve Bahar Ayları

İdeal Gezi Süresi

3 Gün

Gezi Planı Sayısı

4
Yakın Rotalar

Muğla Gezi Plan Önerileri

Nerede Kalınır?

Nerede Yenir?

Ne Yapılır?

Değerlendirmeler

Google Yorumlarda 1.712 yorumun ortalaması 4.3
Tripadvisor Yorumlarda 1.712 yorumun ortalaması 4.7
Henüz hiçbir değerlendirme bulunmamaktadır.
Değerlendirin

Soru / Cevap

Henüz hiçbir soru bulunmamaktadır.
Soru Sor
+