Adana'da Gezilecek Yerler

Adana denilince akıllara ilk enfes kebabı gelse de, midenizin yanında gözünüzü ve hislerinizi doyuracak mekanlarıyla, iki büyük akarsuyuyla, yemyeşil parkları, müzeleri ve camileriyle gezmesi oldukça zevkli ve dolu dolu bir şehir. 
Nüfus: 2258718
Rakım: 23m

Bir Bakışta Adana

Türkiye'deki altıncı büyük metropoliteni olan Adana coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova'nın merkezinde bulunuyor. Tarihi M.Ö. 3000’lere dayanan Hititler ’den Osmanlı’ya birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Adana, Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin deltasındaki konumuyla her dönemde ilgileri üzerine çekmiştir. Hatay, Mersin, Kayseri, Osmaniye ve Kahramanmaraş’a komşu olan,  Akdeniz’e de kıyısı bulunan Adana önemli bir kültür ve ticaret merkezidir. 

Adana
Daha Fazla

Faydalı Bilgiler

Mevsim Ortalaması

17 °C

İdeal Ziyaret Zamanı

Bahar ayları

İdeal Gezi Süresi

2 Gün

Gezi Planı Sayısı

4
Yakın Rotalar

Adana Gezi Plan Önerileri

Genellikle gastronomik amaçlı ziyaret edilen Adana, misafirlerine doğal, tarihi ve kültürel birçok güzellik de sunuyor.

Nerede Kalınır?

Adana'nın merkezi ve turistik bölgelerinden biri Seyhan Nehri' nin kenarındaki Adana Merkez' dir. Burada birçok otel, restorana, kafe, ve bar bulabilirisniz. Ayrıca, şehrin tarihi ve kültürel yerleri de burada bulunmaktadır. Yılda onbinlerce misafir ağırlayan Adana'da her bütçeye ve tarza uygun otelve pansiyonlar bulunmaktadır.

Adana' da nerede kalınır?

Adanada kalınacak yerler hangileri olabilir? Eğer şehir merkezinde konaklamak isterseniz, Seyhan Nehri'nin kenarında yer alan ve yürüme mesafesindeki tarihi yapılar, restoranlar ve alışveriş merkezleri gibi birçok yerin yakınında olan otelleri tercih edebilirsiniz. Yine şehir merkezinde yer alan HiltonSA, Sheraton Grand Adana gibi uluslararası otellerde konaklama imkanı da mevcuttur.

 

Nerede Yenir?

Ne Yapılır?

Değerlendirmeler

Google Yorumlarda 1.712 yorumun ortalaması 4.3
Tripadvisor Yorumlarda 1.712 yorumun ortalaması 4.7
Yasin Birer
Yerel Rehber
29 Ağu 2022
Beton şehir
Değerlendirin

Soru / Cevap

Henüz hiçbir soru bulunmamaktadır.
Soru Sor
+