Nomatto
Çılgın Kitap Tasarımları

🌎 Gezeceğin Yeri Seç 📅 Planını Yap 🤩 Keyfine Bak! 👇🏼 👇🏼 👇🏼 Gezi Planlarımızı🏖 Listerimizi İncele👀 Kendi Rotanı Oluştur📌

Kitaplar içerikleri kadar, tasarımları, kokuları hatta kimi zaman tatlarıyla da hayatımızda önemli bir yer tutar. Sizler için bazı çılgın kitap tasarımlarını derledik 😋

 

Bu kitap tam bir öğrenci işi; kitabı okudun mu sorusuna, rahatlıkla “okumak şöyle dursun kitabı yaladım yuttum” diye cevap verebilirsiniz. Alman tasarım firması Korefe ile Gerstenberg Publishing iş birliği, tarifleri makarna sayfalarına basılan ve pişirildiğinde lezzetli bir lazanya haline gelen özel bir yemek kitabı hazırladı.

 

Nile (Papers of River Muds)

Richard Long'un "Nile (Papers of River Muds)" adlı kitabı, dünyanın dört bir yanından nehirlerin çamurlarıyla hazırlanmış baskısıyla, gerçekten de dünyayı dolaşan bir macera sunuyor. Mississippi'den Amazon'a, Rhine'dan Hudson'a kadar birçok nehrin çamuruyla yapılmış olan bu kitap, her sayfanın çamurunun menşeine bağlı olarak renk ve dokusuyla farklılık gösteriyor. Tabi kitabı okurken elinizi biraz kirletebilirsiniz.

 

The Mirror Book

John Christie ve Ron King'in 1985'te Circle Press tarafından yayınlanan "Ayna Kitabı", adından da anlaşılacağı gibi, okuyucusunu kendine bakmaya davet eden özel bir kitaptır. Leke bırakmamak için yanında bir çift eldivenle gelen bu kitap, sayfalar çevrildiğinde ellerin ve yakından bakıldığında yüzlerin yansımasını gösterir. Kitap, sayfaları çevirirken okuyucunun kendi görüntüsünün bozulduğu bir kendini keşfetme yolculuğunu amaçlar. Kendini keşfetmek isteyenler bu kitabı kaçırmasın diyelim.

 

Design Criminals

Andreas Pohancenik tarafından yazılan Tatlı Diş Sanat Kitabı da yine ramazan da okunması pek mümkün olmayan kitaplardan birisi. 🍰Design Criminals tarafından hazırlanan bu tatlı eser, tamamen şekerden yapılmış ve sebze mürekkebiyle yazılmış bir sanat kitabı. İçeriği biraz farklı olsa da tadı lezzetlidir diye düşünüyoruz.

 

Good ideas glow in the dark

Güzel fikirler karanlıkta parlar kitabı, adıyla müsemma bir eser olarak gerçekten de geceleri parlıyor. Tabi kendisini de güzel bir fikir olduğu iddiasını da en üst perdeden haykırmış oluyor. Hırvat tasarımcı Bruketa Zinic'in yarattığı bu kitap, gündüz vakti sıradan beyaz bir dergi gibi dursa da kitap okumak için güneşin batmasını bekleyen kitapseverler için mükemmel bir bahane sunuyor! 💡