Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Türkiye'nin güneydoğusundaki Gaziantep şehrinde yer alan etkileyici bir doğal yaşam parkı ve hayvanat bahçesi. Doğanın sunduğu güzellikleri ve vahşi yaşamı keşfetmek isteyen ziyaretçiler için ilgi çekici bir mekân olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, birbirinden farklı türdeki hayvanları barındırarak eğitim, bilinçlendirme ve koruma amaçlarına hizmet etmektedir. Ziyaretçilerin aslanlardan fillere, ...

Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Türkiye'nin güneydoğusundaki Gaziantep şehrinde yer alan etkileyici bir doğal yaşam parkı ve hayvanat bahçesi. Doğanın sunduğu güzellikleri ve vahşi yaşamı keşfetmek isteyen ziyaretçiler için ilgi çekici bir mekân olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, birbirinden farklı türdeki hayvanları barındırarak eğitim, bilinçlendirme ve koruma amaçlarına hizmet etmektedir. Ziyaretçilerin aslanlardan fillere, zürafalardan kuşlara çeşitli hayvanları yakından gözlemleme fırsatı bulduğu Gaziantep Hayvanat Bahçesi, aynı zamanda aileler ve çocuklar için keyifli bir öğrenme ve eğlence merkezi olarak hizmet veriyor. Gaziantep Hayvanat Bahçesi doğanın büyüsünü ve hayvanların dünyasını daha yakından keşfetmek isteyen ziyaretçilerini bekliyor. Gaziantep büyükşehir belediyesi hayvanat bahçesi yol tarifi, Gaziantep hayvanat bahçesi giriş ücreti nedir? Gaziantep hayvanat bahçesi binicilik yapılıyor mu? Gaziantep hayvanat bahçesi kaçta kapanıyor? Gaziantep hayvanat bahçesi dünyada kaçıncı? Gaziantep hayvanat bahçesi kapanış saati nedir? Gaziantep hayvanat bahçesi otobüs saatleri nedir?

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Türkiye'nin güneydoğusunda, Gaziantep şehrinin gözde turistik ve eğlence alanlarından biri olarak öne çıkan bir hayvanat bahçesi. Gaziantep gezilecek yerler arasında yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi hem yerel halk hem de turistler için doğal yaşamın güzelliklerini keşfetme ve birçok farklı türde hayvanı yakından gözlemleme fırsatı sunuyor.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi

1986 yılında kapılarını ziyaretçilere açan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, o zamandan beri sürekli olarak büyüyerek gelişiyor. 1.000'den fazla hayvana ev sahipliği yapan hayvanat bahçesi, vahşi yaşamı ve çeşitli ekosistemleri tanıtmayı amaçlayan bir eğitim ve bilinçlendirme merkezi olarak hizmet veriyor. Bahçe, aynı zamanda ziyaretçilerine doğal yaşamın korunması ve hayvanların yaşamlarının önemini anlama fırsatı sunuyor.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, hayvan dostu bir tasarımı benimsiyor ve hayvanların rahatlığı ve doğal davranışlarını sergileyebilmeleri için geniş ve doğal yaşam alanları sağlıyor. Ziyaretçiler; aslan, kaplan, zürafa, fil, lemur ve birçok diğer türde birbirinden farklı hayvanları gözlemleme fırsatını yakalıyorlar. Hayvanat bahçesi, nadir ve tehlike altındaki türlerin korunması amacıyla çalışan bir üreme programına da ev sahipliği yapıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, Türkiye'nin en geniş alanlı hayvanat bahçelerinden biridir. Gaziantep şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta, Burç Ormanı içerisinde bulunmaktadır.

Hayvanat Bahçesi Gaziantep ilinde sadece hayvanların sergilendiği bir yer olmakla kalmıyor, aynı zamanda ziyaretçilere eğitici deneyimler sunuyor. Bu nedenle, bahçe içindeki eğitim panoları, gösteriler ve rehberler aracılığıyla ziyaretçilere vahşi yaşam hakkında önemli bilgiler aktarılıyor ve böylece doğa koruma bilincini artırmak amaçlanıyor.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi aynı zamanda aileler ve çocuklar için de ideal bir eğlence ve öğrenme merkezi. Çocuklar için oyun alanları ve eğlenceli etkinlikler sunan bahçe, çocuklara doğanın ve hayvanların dünyasını daha yakından keşfetme şansı sunuyor.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, doğanın güzelliklerini ve hayvanların çeşitliliğini keşfetmek isteyen herkes için harika bir destinasyondur. Gaziantep Hayvanat Bahçesi Nerede, Gaziantep Hayvanat Bahçesi Yol Tarifi, Gaziantep Hayvanat Bahçesi Çalışma Saatleri, Gaziantep Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti, Gaziantep Hayvanat Bahçesi İletişim ve Gaziantep Hayvanat Bahçesi Binicilik Gaziantep Hayvanat Bahçesi hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgi Nomatto’da.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Nerede?

Gaziantep Hayvanat Bahçesi nerede sorusunun cevabını, Türkiye'nin güneydoğusundaki Gaziantep şehir merkezinin kuzeybatısında olarak verebiliriz. Gaziantep şehir merkezine yaklaşık olarak 7-8 kilometre uzaklıkta bulunan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Gaziantep Üniversitesi kampüsüne komşu bir alanda bulunur. Gaziantep Hayvanat Bahçesi, şehir merkezinden araçla veya toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılabilir bir konumda yer alıyor. Peki Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne nasıl gidilir

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Yol Tarifi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi yol tarifi konusunda detaylı bilgiye aşağıda bulunan farklı ulaşım yöntemleri ve yol tariflerinden ulaşabilirsiniz:

 1. Özel Araçla: Gaziantep şehir merkezinden Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne araçla gitmek oldukça kolay. Şehir merkezinden harekete geçip Gaziantep Üniversitesi yönüne gittiğinizde hayvanat bahçesinin üniversite kampüsüne hemen karşısında bir konumda olduğunu göreceksiniz. Yolculuk için bir navigasyon cihazı veya telefonunuzdaki harita uygulamasını kullanarak bahçenin konumunu daha rahat bulabilirsiniz.
 2. Toplu Taşıma: Gaziantep'te toplu taşıma hizmetleri mevcut ve bu hizmetlerle de Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne ulaşım oldukça kolay. Şehir merkezinden Gaziantep Üniversitesi'ne giden otobüs veya minibüse bindikten sonra Gaziantep Üniversitesi kampüsüne vardığınızda hayvanat bahçesine yakın bir konumda olduğunu göreceksiniz. Yolculuk sırasında yerel otobüs veya minibüs hattı rehberlerinden veya otobüs şoförlerinden de yardım alabilirsiniz.
 3. Taksi veya Ridesharing Hizmetleri: Gaziantep'te taksi hizmetini kullanarak hayvanat bahçesine kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Uber benzeri ridesharing uygulamaları da bu şehirde yaygın olarak kullanılmakta. Bu uygulamaları kullanarak da bahçeye gitmek için sürücü çağırabilirsiniz.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin Gaziantep şehir merkezine yakın bir konumda olması, ziyaretçiler için ulaşımı oldukça kolay hale getiriyor. Yolculuk sırasında harita veya navigasyon uygulamalarını kullanarak daha fazla ayrıntılı yol tarifi alabilir ve kolayca ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Çalışma Saatleri

Gaziantep Hayvanat Bahçesi çalışma saatleri mevsime göre ve özel günlerde değişebiliyor, bu nedenle en güncel bilgilere ulaşmak için resmî web sitesini veya yerel kaynakları kontrol etmekte fayda var. Ancak genellikle Türkiye'deki hayvanat bahçeleri ve doğal yaşam parkları şu saatlerde açıktır:

Yaz Dönemi (Nisan-Ekim): Haftanın 7 günü: 09:00 - 19:00

Kış Dönemi (Kasım-Mart): Haftanın 7 günü: 09:00 - 17:00

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti

Gaziantep Hayvanat Bahçesi giriş ücreti 2023 fiyatları zaman zaman güncellenebileceği için kesin bilgilere ulaşmak için bahçenin resmî web sitesini kontrol edebilir veya iletişim kanallarını kullanarak fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Genellikle Türkiye'deki hayvanat bahçeleri için giriş ücretleri yetişkinler, çocuklar ve öğrenciler gibi farklı kategorilere göre değişiyor.

Bu nedenle, Gaziantep Hayvanat Bahçesi güncel giriş ücretlerini ve indirimli fiyatları öğrenmek için Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin resmî web sitesini ziyaret etmek veya doğrudan iletişim kurmak en iyi yol olacaktır.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi İletişim

Gaziantep Hayvanat Bahçesi iletişim bilgileri aşağıdaki gibi:

Telefon: (0342) 360 58 40

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Adres: Gaziantep Üniversitesi Karşısı, 27070 Şahinbey/Gaziantep, Türkiye

Gaziantep Üniversitesi kampüsüne yakın bir konumda bulunan hayvanat bahçesini ziyaret etmek istediğinizde bu adresi kullanarak navigasyon cihazınızı veya harita uygulamalarınızı da kullanabilirsiniz.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Binicilik

Gaziantep Hayvanat Bahçesi binicilik ve atla ilgili etkinlikler sunan tesisi Gaziantep Hayvanat Bahçesi Binicilik & Pony Club’a ev sahipliği yapıyor. Ancak, bu etkinlikler ve hizmetler mevsimsel veya işletmeye özgü faktörlere bağlı olarak zaman zaman farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin güncel binicilik etkinlikleri ve hizmetleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bahçenin resmî web sitesini ziyaret etmeniz veya doğrudan iletişime geçmenizde fayda var.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Binicilik & Pony Club içinde sunulan binicilik etkinlikleri şunları içeriyor:

 1. At Gezileri: Ziyaretçilere, bahçe alanı içinde at üzerinde yapılan kısa turlar veya geziler sunuluyor. Bu turlar, ziyaretçilere doğal güzellikleri ve bahçe alanını daha yakından keşfetme fırsatı sağlıyor.
 2. Binicilik Dersleri: Gaziantep Hayvanat Bahçesi, binicilik meraklılarına at binme dersleri veya eğitimleri düzenliyor. Bu dersler, binicilik becerilerini öğrenmek veya geliştirmek isteyenler için faydalı olabilir.
 3. At Gösterileri: Özel günler veya etkinlikler sırasında ziyaretçilere at gösterileri düzenlenebiliyor. Bu gösteriler, atların yeteneklerini ve güzelliklerini sergilemelerine ortam sağlıyor.
 4. Pony Sürme: Özellikle çocuklar için, küçük boyutlu atlar veya poniler üzerinde sürme etkinlikleri yapılıyor.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, doğal yaşamın güzelliklerini ve birçok farklı türde hayvanı tanıma fırsatı sunan büyüleyici bir mekân olarak öne çıkıyor. Ziyaretçilerine hem eğlence hem de eğitim fırsatı sunan bu bahçe, hayvanların korunması ve doğa bilinci oluşturulması amacıyla önemli bir rol oynuyor. Gaziantep şehir merkezine yakın konumuyla kolay erişim sağlanan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, aileler, çocuklar ve doğa tutkunları için unutulmaz bir deneyim sunuyor. Doğanın zenginliklerini keşfetmek ve hayvanların dünyasını daha yakından görmek isteyen herkes için ideal bir destinasyon Gaziantep Hayvanat Bahçesi.

Gaziantep gezi plan önerileri, Gaziantep’in eğlence dolu durakları ve Gaziantep hakkında çok daha fazlası sizin için Nomatto’da!

Gaziantep Hayvanat Bahçesi: Doğanın Kalbinde Unutulmaz Bir Deneyim

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, doğal yaşamın tüm renklerini sunan muazzam bir alan. Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Burç Ormanı Doğal Hayatı Koruma ve Rekreasyon Projesi" kapsamında 1000 dönümlük bir araziye yerleşmiş.

Bu benzersiz mekan, Türkiye'nin en geniş alanlı hayvanat bahçesi unvanını taşıyor ve Avrupa'da da öne çıkıyor. Burç Ormanı'nın içinde konumlanan bu doğal cennet, ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Bahçede dolaşırken karşınıza çıkan pek çok özel alan mevcut. Servis binası, kafeterya, akvaryum, kanatlılar için özel kafesler, maymun evi, kanguru alanı, deve kuşları, atlar, ceylanlar, geyikler ve daha pek çok canlı burada yaşam alanı buluyor. Doğal ortamları tel örgülerle çevrili olan bu hayvanlar, ziyaretçilere doğanın içinde bir serüven yaşatıyor.

Kuş kafesi ise kendine ayrı bir dünya. 400 metrekarelik alanda yükselen bu kafes, hayvanların rahatça uçabileceği şekilde tasarlanmış. Burada 90 farklı türden 950 kuş bulunuyor. Tropik ortamda yaşayan kuşlar için ise kışın ısıtılan kapalı bölmeler mevcut.

Deniz ve tatlı su canlılarının sergilendiği akvaryum bölümü ise ayrı bir zenginlik. 1200 metrekarelik bu alanda toplamda 21 akvaryum bulunuyor ve 82 farklı türde 3250 balık sergileniyor.

Çift tırnaklılar da unutulmamış. Kendilerine ayrılan geniş alanlarda özgürce dolaşıyorlar. Maymun evi ise yazlık ve kışlık bölmeleriyle dikkat çekiyor ve toplamda 8 farklı türden 35 maymunu barındırıyor.

Yırtıcı hayvanlar bölümünde aslan, kaplan, leopar, jaguar gibi etkileyici canlıları gözlemleyebilirsiniz. Her dönem ziyaretçilere keyifli anlar yaşatan bu bölüm, özellikle doğa tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Safari Parkı ise adeta bir doğa harikası. Kızıl geyiklerden, Alageyiklere, Benekli Geyiklerden Ceylanlara kadar pek çok canlıya ev sahipliği yapıyor. Toplamda 25 farklı türde 257 hayvan ve 50 farklı türde 500 kanatlı burada yaşıyor.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, ayrıca Fok Gösteri Merkezi, Zooloji ve Doğa Müzesi, Tropik Kelebek Merkezi ve Şempanze Adası gibi özel alanlara da ev sahipliği yapıyor.

Son 15 yılda sürekli gelişen ve yenilenen bu muhteşem bahçe, her yıl milyonlarca kişiyi doğanın kalbine davet ediyor. Gaziantep'in gururu olan bu hayvanat bahçesi, sadece şehre değil, tüm bölgeye ve ülkeye hizmet veriyor. Siz de Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret ederek doğanın en özel canlılarına tanıklık edebilirsiniz.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Özellikleri

 • 1000 dönümlük geniş bir araziye yayılmıştır.
 • Avrupa'da belli bir sıralamaya girmiş, Türkiye'nin en geniş Hayvanat Bahçesi konumundadır.
 • Yaklaşık 90 türde 3,720 hayvana ev sahipliği yapar.
 • 400 m² alana sahip dev bir kuş kafesi bulunmaktadır.
 • 74 türden 2,950 hayvana sahip olan bir akvaryumu mevcuttur.
 • Maymun evinde 10 farklı türde toplamda 64 maymun barınır.
 • Yırtıcı hayvanlar bölümünde aslan, kaplan, leopar gibi etkileyici canlılar sergilenir.
 • Türkiye'nin ilk safari parkı da burada bulunmaktadır.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Bölümleri

 1. Fok Gösteri Merkezi:

  • 800 kişilik izleyici platformuna sahip Türkiye'de eşi benzeri olmayan bir merkezdir.
  • Hafta içi 1, hafta sonları 2 seanslık fok gösterileri sunar.
 2. Safari Parkı:

  • Türkiye'nin ilk safari parkıdır.
  • Kızıl geyikler, alageyikler, benekli geyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok canlıya ev sahipliği yapar.
 3. Zooloji ve Doğa Müzesi:

  • Tahnit edilmiş yaklaşık 50 türde 120 kemikli hayvan ile 128 türde 427 kanatlı sergilenir.
  • Formhalide edilmiş 80 sürüngen, 78 deniz canlısı ve M.Ö. 1700 yıllarına ait 7 dev Mammuthus sergilenir.
 4. Tropik Kelebek Merkezi:

  • Dünyanın önde gelen hayvanat bahçeleri arasında yer alır.
  • Endonezya ve Filipinler'den getirilen yaklaşık 120 türden 20 bin kelebek yaşar.
 5. Şempanze Adası:

  • 5 dönüm arazi üzerine kurulmuş yazlık ve kışlık barınaklardan oluşur.
  • Toplamda 10 türde 35 primat barınır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, doğa tutkunları ve aileler için unutulmaz bir deneyim sunar. Türkiye'nin dört bir yanından ve dünyanın dört bir köşesinden ziyaretçilerini ağırlayarak doğal yaşamı tanıtmakta ve koruma altına almayı amaçlamaktadır.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Dünyada Kaçıncı?

Gaziantep hayvanat bahçesi dünyada kaçıncı? Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olup aynı zamanda Avrupa'nın ikinci, dünyanın da dördüncü büyük hayvanat bahçesidir.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Saat Kaçta Kapanıyor?

Gaziantep Hayvanat Bahçesi genellikle akşam saat 18:00'de kapanmaktadır. Ancak mevsim ve özel günlerde bu saatler değişebilir.

Yamaçtepe, Burç Ormanı İçi, 27410 Şahinbey/Gaziantep, Türkiye

Değerlendirmeler

Google Yorumlarda 8056 yorumun ortalaması 4.4
Erol Demircan
15 Kas 2022
(bir ay önce)
Yer ölçümü olarak büyük. İçerisi gayet ferah ve temiz. Hayvanlar çok iyi bakımlı ve çeşit olarakta yeterli. Çocuklara scooter getirmeyiniz içeriye almıyorlar değerli eşya saklayacak yer olmadığı için geri arabaya kadar yürümeniz gerekebilir. İçeride çocuk pusetleri yok yani kendi pusetlerinizi getirin. Yiyecek olarak içeri yiyecek almıyorlar ama içeride cips gibi abur cuburlar satılıyor aç kalmazsınız ama sağlıklı değil. İçerideki dinozor müzesi biraz daha ilgi görebilir dinozorlar dan fazla günümüzdeki hayvanların doldurulmuş versiyonları kötü ve bilgi kirliliği diye düşünüyorum canlıları zaten dışarıda mevcut. Mamut iskeleti çok iyi bir detaylı bakım istiyor. İçeride safari park vardı ama girmedim çünkü aşırı kalabalıktı. Fok balığı gösteriside yoktu. Web sayfaları maalesef ilgisiz kalmış ve çok bir içeriği yok. Yine ziyaret edermiyim diye sorarsanız cevabım EVET. Çünkü görüntü ambiyans çok güzel.
Özkan ŞAHİN
12 Haz 2022
(6 ay önce)
Öncelikle önce ormana girip ücretli olarak sonra da hayvanat bahçesi giriş kapısına ulaşıyor ücret ödeyip sonra içeri giriyorsunuz içeri gerçekten çok büyük olabilir ama dagınık bir yerleşke bu kadar her tarafa dagılmasa bir birine daha yakın yerler olsa çok daha aktif şekilde gezilecek yer olur idi içeride Safari turu olan bölge bir on dakika dinleniyoruz. Yine de merak edip gidecek olan kişilerin dikkatine giirnce sağ tarafta devam edin daha güzel gezme rotası olur içeride yönlendirme olsa insanlar daha rahat gezebilir sonuçta bu kadar geniş bir alanı gezmek aile ile kolay olmuyor
Melek KARDEŞLER
18 Tem 2022
(5 ay önce)
Eğer bütün hayvanlar disardaysa çok iyi ama yuvalarindaysa kuş cenneti ve balık mekanı dışında bişe olmuyor bu arada gideceklere dip not safari alanı var ücretsiz orası 20 kişi toplaninca sizi açık otobüs ile zararsız hayvanların arasında gezdiriyorlar ayrıca içeride ki gezdiren mini dolmuş da ücretsiz 😂 ama hızlı bir gezi yapıyorsun o yüzden tavsiyem bol su ve simit atıştırmalık falan alarak yavaş yavaş gezmek bu arada il dışından gelecekler piknik yapacak alan var hayvanat bahçesine girmeden o yüzden hazırlıklı gelin çıkınca bir semaver falan iyi gider 😂giriş ücreti öğrenci 8 ₺ sivil 16 ama ilk etapta araç ile girince 7 veya 10 TL verdik..
Modern Seyyah
28 Haz 2022
(6 ay önce)
Fiyat: Düşük (Kişi Başı Öğrenci 8, Tam 16 tl) (Hayvanat bahçesi araç giriş ücreti 8 tl) Otopark: Var Temizlik: orta Hizmet Kalitesi: İyi Artıları: Ücretsiz Safari Hizmeti Açıklama: Türkiyenin en büyük, Avrupanın 2.Büyük hayvanat bahçesi. Bütün hayvanları görebileceğiniz hayvanat bahçesi, alanı çok geniş, öğle saatlerinde gezmenizi tavsiye etmem. Ücretsiz Safari Hizmetinin olması çok büyük bir artı. Muhakkak ücretsiz saferi yapın. Tavsiye Durumu: Tavsiye Ederim
Mehmet Oğuz Gülmez
23 Tem 2022
(5 ay önce)
Burası Türkiyenin en büyük dünyanın ise 4. en büyük hayvanat bahçesi. Her ne kadar hayvanların kapalı alanda sergilenmesi bizi üzse de bu hayvanları nesli tükenmeden görmek sevindirici. Konumu şehire 20 25 dakika mesafede ve ormanlık bir alana kurulu. Antep belediyesi işletiliyor. Sivil 16 öğrenci 8 tl. Girişte güvenlik çantaların içini dahi kontrol ediyor. Hayvanları belirli tabelaları takip ederek görebiliyorsunuz. Içerde yırtıcı olmayan hayvanları izleyebileceğiniz bir safari aracı var ücretsiz faydalanabilirsiniz. Çok fazla türde ve cinste hayvan mevcut. Bazılarının alanlari ağaçsız bunun düzeltilmesi gerekir. Örneğin;bozayilarin kafesi. Geyik antilop deve vs. bunların alanı geniş ve rahatca geziyorlar. Bazı hayvanlar sıcaktan dolayı kafesinden çıkmıyor. Bazıları da artık miskinleşmiş ve sadece yatiyorlar. Özellikle çocukların görmesi ve hayvan sevgisi aşılanması gerekir Tabiki hayvanların esaret altında hapis hayatı yasamamasi gerektiği öğretilerek. Dilerim tüm hayvanlar kendi doğasında özgürce yaşar.
Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Türkiye'nin güneydoğusundaki Gaziantep şehrinde yer alan etkileyici bir doğal yaşam parkı ve hayvanat bahçesi. Doğanın ...