Kapadokya

Kapadokya Gezilecek Yerler,  günümüzde hem yerli hem yabancı turistler tarafından ülkemizin en çok gezilen yerlerinden biri. Nadir görülen doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi önemi ile de öne çıkan Kapadokya dört mevsim ziyaret edilebiliyor.
Nüfus: 282337
Rakım: 1224m

Bir Bakışta Kapadokya

Kapadokya Gezilecek Yerler, Kapadokya günümüzde hem yerli hem yabancı turistler tarafından ülkemizin en çok gezilen yerlerinden biri. Nadir görülen doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi önemi ile de öne çıkan Kapadokya dört mevsim ziyaret edilebiliyor. Kapadokya nerede? Kapadokya, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Kırşehir illerine yayılmış geniş alanıyla Türkiye’nin en büyük açık hava müzelerinden biri. 1985 yılından beri UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Kapadokya, peri bacaları, yer altı şehirleri, kayalara oyulmuş yerleşim yerleri ve olağanüstü manzaralarıyla size kendinizi adeta başka bir gezegendeymişsiniz gibi hissettiriyor. Kapadokya Turunda Gezilecek Yerler, Kapadokya’da pek çok vadi bulunuyor. Bunların en popüler olanları Göreme Milli Parkı içerisinde. Milyonlarca yıl içerisinde sel sularının aşındırmasıyla oluşan bu vadiler içerisinde peri bacaları ve yıllar öncesinden kalan yerleşim yerlerini de saklıyor. 

Kapadokya
Daha Fazla

Faydalı Bilgiler

Mevsim Ortalaması

20 °C

İdeal Ziyaret Zamanı

Dört Mevsim

İdeal Gezi Süresi

7 Gün

Gezi Planı Sayısı

3
Yakın Rotalar

Kapadokya Gezi Plan Önerileri

Nerede Kalınır?

Kapadokya’da Nerede Kalınır? Kapadokya, turistlerin sıkça ziyaret ettiği bir bölgedir ve ziyaretçilerin kalacak yer ihtiyacını karşılayabilecek birçok seçenek mevcuttur. Kapadokya'da konaklama seçenekleri arasında oteller, pansiyonlar, kaya otelleri ve mağara evleri gibi çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Burada kalmak istediğiniz süre, bütçeniz ve konaklama tercihlerinize bağlı olarak birçok farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Kapadokya'da nerede kalınır? Nevşehir Kapadokya kalınacak yerler arasında birçok uygun seçenek listesini sizler için hazırladık.

Nerede Yenir?

Kapadokya Nerede Yemek Yenir? Kapadokya restoranları size zengin ve farklı bir yemek kültürü sunuyor diyemeyiz. Kapadokya restoranları daha çok farklı mekanlarda yemek yeme deneyimi sunduğu için tercih ediliyor. Mağara konseptli restoranlar, otantik bir havaya sahip, loş aydınlatmalı ve bazıları Kapadokya manzaralı mekanlar olarak karşımıza çıkıyor.

Ne Yapılır?

Kapadokya'da Ne Yapılır? Aktivite ve Etkinlik Rehberi, Kapadokya, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve kültürel zenginlikleri ile ziyaretçiler için birçok aktivite seçeneği sunar.

Değerlendirmeler

Google Yorumlarda 1.712 yorumun ortalaması 4.3
Tripadvisor Yorumlarda 1.712 yorumun ortalaması 4.7
Henüz hiçbir değerlendirme bulunmamaktadır.
Değerlendirin

Soru / Cevap

Henüz hiçbir soru bulunmamaktadır.
Soru Sor