Karaman Gezilecek Yerler Listesi

Karaman gezilecek yerler listesi, Karaman tarihi ve kültürel mirasıyla dikkat çeken bir şehirdir. Karaman, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi'nde yer almaktadır. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilere çeşitli olanaklar sunan bir şehirdir. Karaman'ın Ayrancı ilçesinde bulunan Binbirkilisesi, Karamanoğlu Müzesi, Karadağ Tabiat Parkı, Manazan Mağarası, Karaman Yeraltı Şehri, Ermenek Gölü sayabileceğimiz güzel yerlerden bazılarıdır. Karaman kamp alanları ve Karaman gezilecek yerler, gezi planları aşağıda sunulmuştur.
Nüfus: 254.919
Rakım: 1.039m

Bir Bakışta Karaman

Karaman'da gezilecek yerleri saymakla bitiremeyeceğimiz gibi her karışı cennet vatanımızın her adımı görülmeye değerdir. Karaman tarihi ve kültürel mirasıyla dikkat çeken bir şehirdir. Karaman, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi'nde yer almaktadır. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilere çeşitli olanaklar sunanmaktadır. Karaman ve çevresinde gidilebilecek önemli noktalar şuralardır. Karaman'da gezilecek doğal yerler; Taşkale Tahıl Ambarları, Hatuniye Medresesi, Ermenek Barajı, Manazan Caves, İncesu Magarasi, Karaman Kalesi, Rüstem Paşa Cami söyleyebiliriz. Konya, Mersin ve Antalya gibi önemli turizm merkezlerinin ortasındadır. Karaman ne yenir ne içilir? Karaman de ne yapılır? Karaman karavan kamp alanları? Karaman hava durumu nasıldır?  Karaman nerede yemek yenir? Gibi sorularınıza yönelik hazırlamış olduğumuz sayfamızda kendinize ve zamanınıza uygun Karaman gezi planlarını görebilir isterseniz kendi Karaman Gezilecek Yerler Gezi Planınızı da oluşturabilirsiniz. 

Karaman
Daha Fazla

Faydalı Bilgiler

Mevsim Ortalaması

26 °C

İdeal Ziyaret Zamanı

Bahar ve Yaz Ayları

İdeal Gezi Süresi

1 Gün

Gezi Planı Sayısı

2
Yakın Rotalar

Karaman Gezi Plan Önerileri

Nerede Kalınır?

Karaman konaklamak için çeşitli seçenekler bulunmaktadır; tatil köyleri, butik oteller, karavan ile konaklama, kamp alanları, pansiyonlar ve şehir merkezindeki konaklama tesisleri arasından tercih yapabilirsiniz.

Nerede Yenir?

Karaman'da ne yenir? Karaman'da nerede ne yenir? Karaman, hem Türk mutfağından lezzetler sunan hem de uluslararası mutfaklardan tatlar bulabileceğiniz çeşitli restoranlarıyla ünlüdür. Karaman'da nerede ne yenir, Nerede ne içilir? Sorularınız için sizin için tadabileceğiniz lezzetler ve yöresel yemekler bulunan restoranları sıraladık.

Ne Yapılır?

Karaman, muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla ziyaretçilerine birçok aktivite imkanı sunan bir destinasyondur. İşte Kemer'de yapabileceğiniz bazı aktiviteler:

Değerlendirmeler

Google Yorumlarda 1.712 yorumun ortalaması 4.3
Tripadvisor Yorumlarda 1.712 yorumun ortalaması 4.7
Henüz hiçbir değerlendirme bulunmamaktadır.
Değerlendirin

Soru / Cevap

Henüz hiçbir soru bulunmamaktadır.
Soru Sor