Kayseri Gezilecek Yerler

Köklü geçmişi ile tarihin kapılarını ziyaretçilerine aralayan Kayseri'de hanlar, kervansaraylar, medreseler, camiler, müzeler ve yer altı şehirleri gezilecek yerler arasında. Kültürel yapısı, yöresel lezzetleri, tabiat ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer bir Anadolu şehri Kayseri.   
Nüfus: 1421455
Rakım: 1054m

Bir Bakışta Kayseri

Kültürel yapısı, tarihi dokusu, tabiat ve doğal güzellikleri ile Kayseri birbirinden güzel gezilecek yerlere sahip bir Anadolu şehri. Kayseri deyince aklınıza sucuk, pastırma ve kayak merkezinden başka bir şey gelmiyorsa, keşfetmek için şehre bir fırsat vermelisiniz. Erciyes Dağı’nın yamaçlarında konumlanan şehir, birbirinden lezzetli yöresel yemeklere ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi ziyaretçilerine oldukça keyifli bir kış tatili sunuyor. Kayseri'de görülmesi gereken yerler arasında olan doğal güzellikler, şelaleler, parklar, tarihi kale, hanlar, kervansaraylar, medreseler, camiler, müzeler ve yer altı şehirleri ile şehir doğa ve tarih severler için de ideal bir tatil rotası.

Kayseri
Daha Fazla

Faydalı Bilgiler

Mevsim Ortalaması

10 °C

İdeal Ziyaret Zamanı

İlkbahar, Sonbahar ve Kış

İdeal Gezi Süresi

3 Gün

Gezi Planı Sayısı

4
Yakın Rotalar

Kayseri Gezi Plan Önerileri

Nerede Kalınır?

Konforlu odaları ve zengin mutfağı ile Kayseri merkez otelleri, uygun fiyat seçenekleri ile Kayseri butik otelleri ve Erciyes Dağı manzaralı Kayseri Erciyes Kayak Merkezi otelleri güler yüzlü hizmet anlayışı ile misafirlerini ağırlıyor.

Nerede Yenir?

Kayseri yağlamasından su böreğine, Develi cıvıklısından Kayseri mantısına bir çok yöresel lezzete ev sahipliği yapan Kayseri restoranları, damakları şenlendiren özgün lezzetler ile misafirlerini buluşturuyor.

Ne Yapılır?

Kayseri deyince akla ilk gelen Erciyes Kayak Merkezi'nde kayak keyfi, bol yeşillik ve akarsu eşliğinde yapacağınız doğa yürüyüşleri, adrenalin dolu Zamantı Irmağı raftingi, nefes kesen Ali Dağı yamaç paraşütü ve daha fazlası ile Kayseri birbirinden keyifli aktivitelere ev sahipliği yapıyor.

Değerlendirmeler

Google Yorumlarda 1.712 yorumun ortalaması 4.3
Tripadvisor Yorumlarda 1.712 yorumun ortalaması 4.7
Henüz hiçbir değerlendirme bulunmamaktadır.
Değerlendirin

Soru / Cevap

Henüz hiçbir soru bulunmamaktadır.
Soru Sor
+