Keçiören Deniz Dünyası
4.4 (3838 Google Yorumu)

Deniz canlılarının gizemli dünyasını keşfetmeye ne dersiniz? Köpek balıklarından timsahlara 4.000'i aşkın canlıya ev sahipliği yapan Keçiören Deniz Dünyası her yaştan ziyaretçinin keyif alarak gezeceği büyük bir akvaryum! Temizliği ve tasarımı ile oldukça beğenilen akvaryum toplamda 4.000 m2'lik bir alana sahiptir ve 2.700 m2'lik alanı kapalıdır. Deniz balıkları, tatlı su balıkları, tünel ve timsahların bulunduğu 4 ana bölümden oluşmaktadır. Her biri farklı dekorasyonlarla tasarlanan bölümlerde çeşitli türde canlıları yakından tanıma imkanı bulacaksınız. Hint, Pasifik, Atlas Okyanusu gibi dünyanın çeşitli bölgelerinden getirilen balıkların yanı sıra midye,yengeç, istiridye, karides gibi kabuklu deniz canlılarını da görebilirsiniz. Tesisin bir diğer özelliği ise Türkiye'nin ilk ve tek eğitim veren akvaryumu olması! Seminer salonlarında, anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine deniz canlıları hakkında eğitici belgeseller izleme imkanı sağlanıyor. Haftanın her günü 09.00 - 20.00 saatleri arası ücretsiz bir şekilde ziyaret edebileceğiniz Deniz Dünyası, özellikle hafta sonu ailecek vakit geçirmek isteyenlerin uğrak noktalarından oluyor. Ücretsiz otopark alanı mevcuttur.

Deniz canlılarının gizemli dünyasını keşfetmeye ne dersiniz?


Köpek balıklarından timsahlara 4.000'i aşkın canlıya ev sahipliği yapan Keçiören Deniz Dünyası her yaştan ziyaretçinin keyif alarak gezeceği büyük bir akvaryum!


Temizliği ve tasarımı ile oldukça beğenilen akvaryum toplamda 4.000 m2'lik bir alana sahiptir ve 2.700 m2'lik alanı kapalıdır. Deniz balıkları, tatlı su balıkları, tünel ve timsahların bulunduğu 4 ana bölümden oluşmaktadır.


Her biri farklı dekorasyonlarla tasarlanan bölümlerde çeşitli türde canlıları yakından tanıma imkanı bulacaksınız.
Hint, Pasifik, Atlas Okyanusu gibi dünyanın çeşitli bölgelerinden getirilen balıkların yanı sıra midye,yengeç, istiridye, karides gibi kabuklu deniz canlılarını da görebilirsiniz.


Tesisin bir diğer özelliği ise Türkiye'nin ilk ve tek eğitim veren akvaryumu olması! Seminer salonlarında, anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine deniz canlıları hakkında eğitici belgeseller izleme imkanı sağlanıyor.


Haftanın her günü 09.00 - 20.00 saatleri arası ücretsiz bir şekilde ziyaret edebileceğiniz Deniz Dünyası, özellikle hafta sonu ailecek vakit geçirmek isteyenlerin uğrak noktalarından oluyor.

Ücretsiz otopark alanı mevcuttur.Değerlendirmeler

Google Yorumlarda 3838 yorumun ortalaması 4.4
Yücel EFE
26 Kas 2022
(bir ay önce)
Ankara için oldukça güzel bir hizmet ve etkinlik olmuş, katkısı olanların emeğine sağlık. Park yeri alanın hemen önünde veya yan yollarda bulabilirsiniz. Girişi düz ayak, bebek arabası vb rahatlıkla girebilir. İçerisinde bir de kafeterya var, tatlı ve taze sıkılmış meyve sularını deneyebilirsiniz. Akvaryumda envai çeşit balık, yılan, timsah gibi canlılarını görebilirsiniz. Ancak, ziyarette balıkların bakmaları için camları tıklamak gibi bir davranış çoğunlukta oluyor, onların rahatsız olmaması için bu tür davranışlardan ve flaşlı fotoğraf çekmekten sakınalım. Çünkü onların yaşam alanı orası ve tehdit altında hissettirmemeliyiz. Alanın az ilerisinde büyük bir park ve vadi var. Vadinin yanında hayvanlar için doğal yaşam alanı konseptinde bir alan var. Geldiğinizde burayı da muhakkak gezmenizi tavsiye ederim. Akvaryum ve park 26 Kasım 2022'de gittiğimizde ücretsizdi.
Sevda BİLDİK ÇİFTÇİ
09 Ara 2022
(3 hafta önce)
Kesinlikle gitmelisiniz sadexe çocuklar ile degıl kendiniz içinde gezmek için farklı bir yer. İçeride bir sürü deniz canlısı var insan baka kalıyor. Çocuklar için zaten denilecek birsey yok. Hafta sonu kalabalık oluyor bayagı hemde. Giriş ücreti yok, otopark biraz sıkıntı olabılır bayagı kalabalık ve dar sokaklar.
Onur Koc
16 Ara 2022
(2 hafta önce)
Metroya gelecekler için belediye istasyonu çok yakın yürüme mesafesinde. Binanın önünde de otopark var. Giriş ücretsiz. İçerde kafeterya da mevcut. Alan çok büyük değil fakat verimli kullanılmış. Bir çok farklı balık türü var. Timsahlar ve yılanlar da sergileniyor. Hafta içi daha sakindi. Ailelerin çocukları ile gelebileceği güzel bir mekân.
Alime DEMİR BAĞCI
02 Kas 2022
(2 ay önce)
Çok beğendik. Kesinlikle tavsiye ederim. Çocuklarınızla gidin eminim çok seveceklerdir. Giriş ücretsiz. Çeşit çeşit balık, kaplumbağa, yılan timsah var. Ayrıca deniz kabukları bölümü de var. Görsel olarak çok güzel. İlginç balıklar var. Park sorunu yaşamadık.
Muammer YILMAZ
22 Ağu 2022
(4 ay önce)
Arkadaşlar bu işletmeyi 22.08.2022 tarihi itibari ile ziyaret ettim ve ücretsizdi. İçerde envai çeşit balık akvaryumu ve bir adet balık tüneli mevcut. Ellerinizle nerdeyse balıklarını tutabileceginiz acık akvaryum mevcut. Timsah ve yılanda var görmek isteyenlere tek kelime ile harika bir yer.. Tekerlekli sandalye girişine müsait otopark sorunu yaşamazsınız işletmenin otoparkı dolu olsa dahi aracınızı yakın mahalle aralarına park edebilirsiniz.

Değerlendirin
Keçiören Deniz Dünyası
4.4 (3838 Google Yorumu)
Şefkat, Dr. Besim Ömer Cd. 54. Sk, 06300 Keçiören/Ankara, Türkiye
04 Oca 2023