İstanbul
Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Nerede? Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Yol Tarifi, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Kütüphanesi, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Ziyaret Saatleri, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Giriş Ücreti, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Faaliyetler, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Çevresinde Neler Yapılır? Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, 2008'de açılan ilçenin ilk bilim projesidir. Fen (Fizik, Kimya, Biyoloji) ve Matematik laboratuvarları sunar, 6. - 11. sınıf öğrencilerine odaklanır. Beş laboratuvar, zengin kütüphane ve atölyelerden oluşur. Yılda ortalama 600 öğrenciye hizmet verir ve İstanbul'da en fazla proje yapan kurumlar arasındadır. Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Nerede? Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Yol Tarifi, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Kütüphanesi, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Ziyaret Saatleri, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Giriş Ücreti, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Faaliyetler, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Çevresinde Neler Yapılır? Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Hakkında merak ettiğiniz bilgiler Nomatto’da!

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi hakkında, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, 2008 Kasım ayında açılmış olup, ilçedeki ilk ve tek bilim projesidir. Fen Bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji) ve Matematik alanlarında laboratuvar eğitimleri sunar ve sosyal ve bilimsel etkinlikler düzenler. 6. - 11. sınıf öğrencilerine yöneliktir. Merkez, beş laboratuvar ve zengin bir kütüphaneye sahiptir. Her yıl binlerce kişiye hizmet verir ve öğrenci merkezli uygulamalı bir eğitim modeli benimser. Laboratuvarlar (Kimya, Biyoloji, Fen-Teknoloji, Fizik), Matematik Atölyesi ve kütüphaneden oluşur. Öğrenciler ilgi duydukları alanlarda atölyelere katılabilirler. Her laboratuvar 12 kişilik kapasitedir ve kütüphanede 15.000'den fazla yayın ve 5000'den fazla üye bulunmaktadır. Kurum yılda ortalama 600 öğrenciye bilimsel eğitim verir ve İstanbul'da en fazla proje yapan kurumlar arasında yer alır. Bilim merkezinde yapılan çalışmalar üç gruba ayrılmaktadır:

Araştırma Projeleri:

Kurum, öğrencilerimizle birlikte geliştirdiği projelerle onların bilgiye erişen, bilgiyi kullanan, eleştirel düşünen, yaratıcı ve problem çözen bireyler olmalarına katkıda bulunmayı hedeflemektedir. 2008'den bu yana kurumumuzda birçok proje üretilmiş ve ulusal ile uluslararası birçok yarışmada önemli başarılar elde edilmiştir.

Kurumsal Projeler:

Her yıl dört gün süren etkinliklerle bilime ve teknolojiye ilgi duyanları bir araya getiren önemli bir organizasyon olan Bilim Festivali, geniş kapsamlı etkinliklerle bilimin heyecanını ve keşfini kutlamayı amaçlar. Bu festival, bilgi paylaşımını teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda bilim ve teknolojiye olan ilgiyi artırarak genç nesilleri bu alanda kariyer yapmaya teşvik etmeyi amaçlar.

Yarışmalar:

Bugünün gençliğinin bilimsel düşünme ve uygulama yeteneklerini canlı tutarak kendilerini geliştirmelerini, temel, uygulamalı ve sosyal bilimlere olan ilgilerini artırmalarını, bilime meraklı gençlerin yolunu açmayı ve ülkemize katma değer sağlayacak çalışmalar yapmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen bilim ve teknoloji proje yarışması, yetenekli bilim meraklılarını bekliyor.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Nerede?

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi nerede? Bilim Merkezi'nin bulunduğu adres, İstanbul'un Bayrampaşa ilçesinde, Muratpaşa Mahallesi'nde yer almaktadır. Tam adres ise Tuna Caddesi üzerinde, Sinema Sokak No:1, 3. Kat.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Yol Tarifi

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi yol tarifi, Bilim Merkezi'ne ulaşmak için, İstanbul'daki Bayrampaşa ilçesine gelmelisiniz. Ardından, Muratpaşa Mahallesi'nde, Tuna Caddesi'ne yönelmelisiniz. Aşağıda bilim merkezine gitmek için farklı ulaşım yöntemlerini sunuyoruz:

 • Araçla: İstanbul dışından araçla geliyorsanız, navigasyon cihazınızı Muratpaşa Mahallesi, Tuna Caddesi, Sinema Sokak No:1 hedefine ayarlayarak yol alabilirsiniz. Genellikle ana cadde ve otoyolları kullanarak Bayrampaşa'ya ulaşabilirsiniz. Yolculuk sırasında trafik durumunu takip etmek faydalı olacaktır.
 • Metro: İstanbul'da bulunan metroyu kullanarak Bayrampaşa'ya gelebilirsiniz. Metro istasyonundan çıktıktan sonra yürüyerek veya yakındaki bir duraktan otobüs veya dolmuşla devam edebilirsiniz.
 • Otobüs/Dolmuş: Şehrin farklı bölgelerinden Bayrampaşa'ya gelen otobüs veya dolmuş hatlarını kullanabilirsiniz. Ardından, Sinema Sokak'a yakın bir durakta inerek yürüyerek Bilim Merkezi'ne ulaşabilirsiniz.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Kütüphanesi

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Kütüphanesi sadece öğrencilerine değil, Bayrampaşa halkına da hizmet vermektedir. Üyelik sistemiyle çalışan kütüphanede 4000'den fazla üye bulunmakta olup, bu üyeler kitap alarak evlerinde okuyabilecekleri gibi kütüphane ortamından da faydalanabilmektedirler. Kütüphanede 11.000'den fazla kitap bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli bilimsel ve kültürel dergiler de mevcuttur ve bu dergiler aylık olarak güncellenmektedir. Üyeleri internet üzerinden ödev ve araştırma yapabilecekleri 4 adet bilgisayar da dijital kütüphane olarak sunulmaktadır.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Ziyaret Saatleri

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi ziyaret saatleri, Pazar günleri kapalı olan bilim merkezi haftanın geri kalan günleri 09.00 – 18.00 saatleri arasında açıktır. Resmi tatillerde saatler farklılık gösterebilir. Böyle zamanlarda merkez ile iletişime geçmek doğru olacaktır.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Giriş Ücreti

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi giriş ücreti, bilim merkezinde eğitimler ücretsiz verilmektedir.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Faaliyetler

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi faaliyetler

Atölyeler:

 • Kodlama
 • Robotik
 • Ardunio
 • Botanik
 • Genetik 
 • Scratch
 • 3D Printer 
 • Drone
 • Model Uçak 1
 • App Inventor

Dersler:

 • Fen
 • Fizik
 • Kimya
 • Biyoloji
 • Biyoteknoloji 
 • Steam
 • Havacılık ve Uzay
 • Robotik
 • Sürdürülebilir Yaşam 1
 • 3D Tasarım

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Çevresinde Neler Yapılır?

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi çevresinde neler yapılır? Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi'nin çevresinde birçok aktivite ve gezilecek yer bulunmaktadır. Bunlar arasında:

İstanbul Gezi Planları, İstanbul Yapılacak Aktiviteler ve İstanbul Konaklama sayfalarımızı ziyaret edebilir, isterseniz İstanbul gezilecek yerler sayfamızdan kendinize ait gezi planı oluşturabilirsiniz. 

 • Forum İstanbul Alışveriş Merkezi: Yakın konumda bulunan Forum İstanbul, alışveriş yapabileceğiniz, yeme içme mekanlarında vakit geçirebileceğiniz ve eğlenceli aktivitelerin yer aldığı büyük bir alışveriş merkezidir.
 • Eyüp Sultan Camii ve Külliyesi: Tarihi ve kültürel bir zenginliğe sahip olan Eyüp Sultan Camii ve çevresi, ziyaret edilebilecek önemli noktalardan biridir. Camii, türbe, çay bahçeleri ve çevresindeki tarihi dokularıyla keyifli bir gezi imkânı sunar.
 • Vialand Tema Parkı: Eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için Vialand Tema Parkı ideal bir seçenektir. Çeşitli eğlence ve adrenalin dolu aktivitelerin yanı sıra restoranlar ve kafeler de bulunmaktadır.
 • Bayrampaşa Göztepe Atatürk Parkı: Doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenler için Bayrampaşa Göztepe Atatürk Parkı güzel bir alternatiftir. Yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, piknik yapabilir ve çocuk oyun alanlarında vakit geçirebilirsiniz.
 • Kartaltepe Mesire Alanı: Bayrampaşa'nın doğal güzelliklerinden biri olan Kartaltepe Mesire Alanı, yeşil bir alan içinde dinlenmek ve temiz hava almak isteyenler için ideal bir noktadır.
 • Eyüp Sultan Türbesi ve Çevresi: Tarihi ve manevi öneme sahip olan Eyüp Sultan Türbesi ve çevresi, ziyaretçilere tarihi atmosferin yanı sıra güzel manzaralar sunar.

Bu noktalar, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi'nin çevresinde ziyaret edilebilecek ve keyifli vakit geçirilebilecek yerlerden sadece birkaçıdır.

Değerlendirmeler

Google Yorumlarda 0 yorumun ortalaması 0.0
Henüz hiçbir değerlendirme bulunmamaktadır.
Kaş Saklıkent Jeep Safari

Kaş Saklıkent Jeep Safari

Türkiye’nin en uzun kanyonu Saklıkent’te sıcak yaz günlerinde kanyonun soğuk sularını jeep ile ziyaret etmek bir gelenek haline ...
Hatay Tüplü Dalış

Hatay Tüplü Dalış

Akdenize uzun bir kıyısı olan Hatay'da dalış severler için çok güzel dalış noktaları var. İskenderun ve Samandağ'daki dalış ...
Babadağ'da Yamaç Paraşütü

Babadağ'da Yamaç Paraşütü

1700 metre yükseklikten Ölüdeniz manzarasına karşı gökyüzünde kuşlar gibi salınmak ve özgürlüğü hissetmek isteyenler için çok keyifli bir ...
Eymir Gölü Bisiklet Turu

Eymir Gölü Bisiklet Turu

Eymir Gölü Bisiklet Turu, Eymir Gölü çevresinde doğallığı ile muhafaza edilmiş çam ağaçları arasında ...
Giresun Yamaç Paraşütü

Giresun Yamaç Paraşütü

Giresun yaylalarında veya dağ eteklerinde gerçekleştirebileceğiniz yamaç paraşütleri mutlaka denenmesi gereken etkinlikler arasındadır. Şehir merkezinde ve yaylalarda yer ...